Automatyczna pralnia dywanów

JAK WYPIERZEMY TWÓJ DYWAN?

1. Mierzenie i znakowanie

-Mierzenie dywanu,

-wszycie unikatowej metki z numerem,

-wyszukanie ewentualnych uszkodzeń,

-ustalenie rodzaju włókna,

-wykonanie zdjęcia.

2. Trzepanie mechaniczne 

Automat trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy. Jest to bardzo ważny zabieg poprzedzający pozostały proces prania - usunięcie nierozpuszczalny zabrudzeń, czyli wszystko, czego nasze oczy nie widzą - alergeny. Zabrudzony dywan staje się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia.

3. Pranie wstępne

Dywan na ok. 30-50 minut trafia do automatu piorącego wypełnionego 2 tys. litrów roztworu.

Specjalne mieszadła pralnicy wprowadzają go w ciągły ruch powodując wstępne rozpuszczenie brudu.

W tym etapie czyszczenie prane jest zarówno runo jak i osnowa, a więc dywan "na wskroś"Proces ten przypomina pranie ubrania w pralce.

Trzepanie dywanu, automat trzepiącym
czyszczenie dywanów bydgoszcz

4. Pranie zasadnicze i płukanie

Pranie za pomocą szorowarki tarczowej, z jednoczesnym dozowaniem i rozprowadzaniem odpowiedniego dla danego dywanu środka piorącego.

Szczotka dokładnie wciera szampon we włókna dywanu powodując całkowite rozpuszczenie brudu. 

Następnie dywan płukany jest wodą pod ciśnieniem.

5. Wirowanie

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obrotów/minutę usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Wirówka zapobiega przebarwianiu frędzli i deformacji dywanów podczas suszenia.

6. Suszenie

Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej, ponieważ tylko taki sposób suszenia uniemożliwia deformację dywanów. Odpowiednio przystosowane pomieszczenie : prawidłowo klimatyzowana i optymalnie wentylowana zapewnia świeże powietrze w suszarni.

pranie dywanów bydgoszcz.jpg
pralnia dywanów bydgoszcz osielsko
Suszarnia do dywanów

7. Sprawdzenie jakości i obróbka końcowa

Odkurzanie i zaczesanie runa. Czysty, pachnący i suchy dywan jest pakowany i gotowy do wydania lub transportu.

Istnieje możliwość przechowania wypranego dywanu w naszej pralni np. na czas remontu w domu klienta (przechowanie jest gratis).

Przygotowanie dywanów do spakowania i transportu

8. Dostawa dywanów

Dostawa czystych dywanów prosto  do Twojego domu, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminu i dogodnej dla Ciebie porze. Aktualny cennik transportu dostępny jest w zakładce: Transport.

Gotowe do 7dni

          PO CO PRAĆ DYWAN?

 

Dywan działa jak gigantyczny filtr powietrza w domu, zbierając bakterie, sierść zwierząt domowych, pyłki, kurz, piasek, włosy i nasz ciągle łuszczący się naskórek, którym żywią się ROZTOCZA. Tak jak można oczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu czy samochodzie, dywan należy regularnie prać.

 

 

CZY WIESZ, ŻE TWÓJ DYWAN  DŁUŻEJ MOŻE WYGLĄDAĆ

 JAK NOWY? 

    Jest kilka powodów, dla których należy dbać o swoje dywany. Najważniejszy to troska o utrzymanie higienicznego i zdrowego gospodarstwa domowego.

Chodzimy po naszych dywanach, nasze dzieci się na nich bawią, a nasze zwierzaki często na nich śpią. Wszystko to wystawia i naraża nasze dywany na działanie kurzu, brudu, wilgoci i różnych rozlań. Dywan, który nie jest regularnie czyszczony, nie tylko będzie wyglądać brzydko i pachnieć nieprzyjemnie. Będzie także kumulować w sobie alergeny i stawać się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia – szczególnie zdrowia naszych dzieci.

   Aby Twój dywan dłużej wyglądał jak nowy trzeba pamiętać o jego regularnym odkurzaniu, usuwaniu plam oraz o profesjonalnym praniu przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku. Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak ścierniwo i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie. 

 

DLACZEGO TRZEPANIE DYWANU JEST WAŻNE?

DLACZEGO

NIE KRECHER?

 

Duża część społeczeństwa

czyści dywany za pośredni-

ctwem różnych "pseudo facho-

wców", którzy wykonują to odku-

rzaczami piorącymi (ekstraktorami) potocznie zwanymi jako KRECHER. Bardzo często ze znikomą wiedzą na temat dywanów. W większości odbywa się to na miejscu u klienta i czyszczona jest tylko górna część włosia dywanu. Po takim powierzchownym czyszczeniu dywan pozostaje mokry na wiele godzin, a jeśli pomieszczenie będzie miało słabą wentylację lub jej brak, dywan zacznie brzydko pachnieć, gdyż pozostawione resztki nieczystości głęboko w runie i osnowie dywanu gniją.

suszenie dywanu
Oto dowód - zważyliśmy dywan o wymiarach 160x240cm przed i po wytrzepaniu. Fakty są zaskakujące, gdyż okazało się, że w 1 metrze kwadratowym dywanu znajdował się 1 kilogram kurzu. Łącznie ubyło ponad 4 kg - w dywanie o powierzchni 3,84m2.
Ile kurzu ma Twój dywan?
Pranie dywanów w pralni w Bydgoszczy, w Osielsku, czyste dywany
Przywieź dywan
do pralni lub

Transport: zapewniamy odbiór i dowóz dywanów

Sprawdź  realizacje!

Czasami zdarzają się wyjątkowo brudne dywany, ze względu na spore odstępy czasowe dbania o zabieg czyszczenia.
Część z nich udało nam się uchwycić, by  zaprezentować jakość wykonania. Sprawdź:
Prane dywanów
czyszczenie dywanu w pralni ZIPhouse.pl

© 2017 designed by ZIP

czyszczenie tapicerki, czyszczenie wykładzin, pranie wykładziny, pranie tapicerki, sprzątanie, firma sprzątająca

ZIP-HOUSE Sp. z o.o.

- ul. Bałtycka 5, 86-031 Osielsko

 

Filia w Bydgoszczy:

- ul. Tadeusza Kościuszki 27/C

  (vis a vis sklepu Lidl)

  85-079 Bydgoszcz

Filia Świecie:

ul. Parkowa 2, 86-105 Świecie

tel. +48 792 909 902

 

biuro@ZIPhouse.pl

pralniadywanow.eu

www.ZIPhouse.pl

pranie tapicerki, czyszczenie tapicerki samochodowej, czyszczona tapicerka samochodowa, czyszczenie dywanów, pranie dywanów, czysty dywan, pralnia, czyszczenie wykładzin, pranie wykładziny, doczyszczanie posadzek, czyszczenie posadzki, mycie okien, czyszczenie kostki brukowej, mycie kostki brukowej, sprzątanie, firma sprzątająca, bydgoszcz, czyszczenie toruń, sprzątanie inowrocław, pralnia koronowo, sprzątanie świecie, mycie włocławek

pranie dywanów, czyszczenie wykładzin, pranie tapicerki
  • w-facebook
  • Twitter Clean
czyszczenie dywanów bydgoszcz
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now