top of page

Pranie / Czyszczenie Tapicerki

czyszczenie tapicerek

W wyniku użytkowania sof, foteli, narożników i innych mebli domowych pojawiają się zabrudzenia oraz zaplamienia powstałe na skutek eksploatacji tj. plamy po kawie, napojach oraz żywności.

 

   Program prania tapicerek ZipHouse: 

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię, a następnie odessaniu go wraz z brudem. Można taką metodą czyścić tapicerki domowe, samochodowe, meble tapicerowane, materace, a nawet innego rodzaju dekoracyjne materiały tekstylne, takie jak kotary.

Czyszczenie przeprowadza się maszyną ekstrakcyjną (natryskowo-ssącą), zwaną popularnie ekstraktorem. Ekstraktory występują w bardzo wielu rozmiarach i typach. Można je podzielić na przenośne, zasilane elektrycznie oraz stacjonarne, które są zasilane własnym silnikiem spalinowym.

Niezależnie od rodzaju i rozmiaru ekstraktora oraz od czyszczonej powierzchni obowiązują zawsze te same zasady czyszczenia. Należy zatem najpierw rozpuścić brud, zanim zostanie on wypłukany. W czyszczeniu ekstrakcyjnym pomiędzy natryskiem a odsysaniem detergentu mijają pojedyncze sekundy lub nawet ułamki sekund. Detergenty używane w maszynach ekstrakcyjnych są raczej dość delikatne. W związku z tym proces czyszczenia należy rozdzielić na dwie fazy:

 

Faza I - rozpuszczenie brudu przy użyciu tzw. prespray

Faza II - wypłukanie rozpuszczonego brudu środkiem do płukania ekstrakcyjnego
 

 

  • jakość efektów: tapicerki meblowe są całkowicie czyste

  • ponowne zabrudzenia pojawiają się powoli jak w przypadku nowych materiałów

  • czas schnięcia został maksymalnie skrócony: meble suche w ciągu kilku godzin

  • odplamianie: jesteśmy w stanie usunąć 95% trudnych do usunięcia plam.

 

Metoda czyszczenie ZipHouse pozwala używać jednocześnie i optymalnie wszystkich elementów do czyszczenia tapicerek: działania środka chemicznego, o 50% większej mocy podciśnienia odsysania, temperatury.

 

 

czyszczenie tapicerki meblowej Bydgoszcz, pranie tapicerki samochodowej
pranie tapicerki

   Zarówno w przypadku tapicerek meblowych, jak i innych tkanin, optymalny efekt czyszczenia można osiągnąć stosując ciepły roztwór detergentu. Specjalne testy wykazały, że zastosowanie roztworu o temperaturze wyższej o 10°C daje takie same rezultaty jak czyszczenie dwa razy. System natychmiastowego podgrzewania wody, w jaki wyposażone są nasze urządzenia, umożliwia natychmiastowe uzyskanie ciepłej wody zaraz po włączeniu urządzenia.

czyszczenie tapicerki samochodowej
pranie tapicerki samochodowej
czyszczenie tapicerki

Czyszczenie tapicerki skórzanej:

czyszczenie tapicerki skórzanej
czyszczenie skóry

Do czyszczenia tapicerek skórzanych używamy specjalistycznych środków czyszczących, które w sposób delikatny rozpuszczają brud z powierzchni. Po czyszczeniu skóra zostaje zaimpregnowana środkiem konserwującym, nadającym naturalną miękkość materiału oraz połysk.

Zapraszamy do ZIP-Sklepu!

W naszym sklepie znajdziecie Państwo specjalistyczne preparaty czyszczące. Sprawdź i przekonaj się, że sprzątanie z nami będzie dużo łatwiejsze! Wkrótce dostępne również doskonałe kosmetyki samochodowe!
środki czystości, chemia czyszcząca, sklep
bottom of page