top of page

Pranie wykładzin dywanowych

W wyniku użytkowania lokali, pomieszczeń biurowych, hotelowych lub mieszkaniowych, wykończonych wykładziną dywanową, pojawiają się zabrudzenia oraz zaplamienia powstałe na skutek eksploatacji. Po kilku latach użytkowania na wykładzinach, dywanach pojawiają się wydeptane ciągi komunikacyjne, plamy po kawie, napojach oraz żywności.

 

   Program profesjonalnego czyszczenia dywanów: ZipHouse zawiera najszerszy zakres urządzeń i akcesoriów dostępnych na rynku, odpowiednich do profesjonalnego czyszczenia dywanów dla każdego obiektu. Niezawodność oraz solidność charakteryzują wszystkie modele tego typu urządzeń. 
Specjalnie do zaspokojenia Państwa potrzeb opracowaliśmy metodę do profesjonalnego czyszczenia wykładzin dywanowych, która pozwala na uzyskanie dużo lepszych efektów niż przy użyciu każdego tradycyjnego systemu dostępnego na rynku, jak:

 

  • jakość efektów: wykładziny dywanowe są całkowicie czyste i ponowne zabrudzenia pojawiają się powoli jak w przypadku nowych wykładzin

  • czas schnięcia został maksymalnie skrócony: wykładziny dywanowe suche w ciągu kilku godzin!

  • odplamianie: jesteśmy w stanie usunąć 95% trudnych do usunięcia plam.

 

Metoda czyszczenie ZipHouse pozwala używać jednocześnie i optymalnie wszystkich elementów do czyszczenia dywanów: działania środka chemicznego, czyszczenia mechanicznego, temperatury.

pranie wykładziny Bydgoszcz, pranie dywanów
pranie wykładziny, czyszczenie wykładziny ziphouse
czyszczenie wykładzin, pranie wykładziny, czyste jest piękne
czyszczenie wykładziny biurowej, pralnia dywanów Bydgoszcz
czyszczenie wykładziny, pralnia dywanów
pranie wykładziny, pralnia dywanów  Bydgoszcz

   Dzięki systemowi "ekstrakcyjnemu", roztwór wody i detergentu jest wtryskiwany we włókna dywanu i natychmiast odessany. Roztwór oraz zanieczyszczenia są usuwane i zbierane do zbiornika znajdującego się w korpusie urządzenia. Zazwyczaj, aby doczyścić wykładziny dywanowe, należy czyścić poszczególne pasma dywanu kilka razy, aż do całkowitego usunięcia brudu.

   Efektywność czyszczenia została zwiększona dzięki mechanicznej pracy szczotki cylindrycznej, obrotowej, która umożliwia zebranie zanieczyszczeń od samej podstawy włókna aż po ich końce. Dzięki temu brud z wnętrza wykładziny nie pojawi się po kilku dniach na jej powierzchni. Czyszczenie mechaniczne przy użyciu szczotki jest niezbędne, aby uzyskać profesjonalny efekt w czyszczeniu.

   Zarówno w przypadku dywanów, jak i innych tkanin, optymalny efekt czyszczenia można osiągnąć stosując ciepły roztwór detergentu. Specjalne testy wykazały, że zastosowanie roztworu o temperaturze wyższej o 10°C daje takie same rezultaty jak czyszczenie dwa razy. System natychmiastowego podgrzewania wody, w jaki wyposażone są nasze urządzenia, umożliwia natychmiastowe uzyskanie ciepłej wody zaraz po włączeniu urządzenia.

 

Wyczyszczoną w ten sposób nawierzchnię warto zabezpieczyć odpowiednimi impregnatami, które w skuteczny sposób przedłużą trwałość oraz czysty wygląd wykładziny.

Wykładziny dywanowe czyścimy przy jednoczesnej pomocy profesjonalnych środków chemicznych. Usuwamy plamy po kawie, krwi, żywności, atramencie, farbach, zabrudzeniach organicznych, olejach oraz przyklejonych i zaschniętych gumach do żucia, w wyniku czego wykładzina odzyskuje swój pierwotny wygląd i kolor.

 

   W pierwszym etapie czyszczenia usuwamy powierzchniowe zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie, jest to piasek i kurz, następnie odpowiednimi środkami chemicznymi rozpuszczamy widoczne na powierzchni plamy. Kolejnym etapem jest naniesienie środka chemicznego rozpuczającego brud (prespray) oraz dokładne rozprowadzenie go przy pomocy szorowarki jednotarczowej. Po wstępnym rozpuszczeniu zabrudzenia wykładzina dywanowa zostaje poddana kolejnemu procesowi prania ekstrakcyjnego z odpowiednimi przystawkami takimi jak turbo szczotki walcowe z podgrzewaczami płynu roboczego służącego do płukania, o przyjemnym i delikatnym zapachu.

Zapraszamy do ZIP-Sklepu!

W naszym sklepie znajdziecie Państwo specjalistyczne preparaty czyszczące. Sprawdź i przekonaj się, że sprzątanie z nami będzie dużo łatwiejsze! Wkrótce dostępne również doskonałe kosmetyki samochodowe!
środki czystości, chemia czyszcząca, sklep
bottom of page