top of page
  • Zdjęcie autoramarketing2128

Dlaczego NIE prać "domowym sposobem"?

Zbliżają się święta, a w związku z tym, spora ilość spotów w TV reklamujących cudowne środki do czyszczenia dywanów :) Wystarczy nanieść piankę i gotowe? (Śmiech). Nie dajcie się zrobić w balona, zanim wydacie kasę przeczytajcie ten artykuł:

Magiczny preparat, który wyczyści każdą tapicerkę lub dywan - bez żadnych problemów? Nic bardziej mylnego! Te środki stworzą Wam więcej kłopotów niż myślicie… Każdy cudowny preparat do czyszczenia, jest związkiem chemicznym o różnorodnym składzie. Z każdą chemią należy postępować ostrożnie i dokładnie przeczytać, co jest napisane na opakowaniu, zanim będzie za późno. Środki chemiczne do czyszczenia są z reguły dość silne i łatwo radzą sobie z powierzchniowym rozmazaniem zabrudzenia. Niestety, niewypłukany detergent zostaje w materiale, a wraz z brudem wiążę się i po wyschnięciu pozostaje plama, często nie do wywabienia. Wiele razy zdarza nam się słyszeć, „użyłam V^*&$@ … chciałam wyczyścić dywan/kanapę, a wygląda gorzej niż przed czyszczeniem..” Tak, po przeschnięciu na materiale powstały plamy, co gorsze – często nie do usunięcia. Oczywiście zależy to również od rodzaju materiału, którym obite są meble, niektóre tkaniny są do odratowania, niektóre nie… Chyba, że poprzez wizytę w zakładzie tapicerskim, w którym wymienimy obicie na nowe. Oczywiście wiąże się to z kosztami dużo większymi, niż preparat z marketowego regału, za kwotę rzędu kilkadziesiąt złotych, który tak naprawdę przyniesie więcej szkód niż pożytku, oprócz tego masę pracy, która pójdzie na marne. Powtórzymy jeszcze raz : NIE USUNIĘCIE środków chemicznych naniesionych na czyszczony materiał, mogą spowodować nieodwracalne dla tkaniny skutki. Każdą chemię/odplamiacz po naniesieniu na zabrudzenie/plamę należy wypłukać. Z doświadczenia wiemy, że ciężko jest to zrobić domowym sposobem, bo chodzi o to by chemię wypłukać wraz z brudem. Nie zrobimy tego gąbką, ani ręcznikiem, bo nie chodzi tu o zalanie czy wcieranie, a o wypłukanie. W przypadku odzieży nie ma problemu, polewamy plamę odplamiaczem, wrzucamy do pralki: tam się wypierze, wypłucze, odwiruje… W przypadku tapicerek/dywanów problem jest dość spory, bo takiego gabarytu do pralki nie wsadzimy. Do radzenia sobie z tym właśnie problemem istnieją na rynku pralnie dywanów, chemiczne/wodne, do prania/czyszczenia tego, czego nie wsadzimy do pralki, gdzie dzięki specjalistycznym maszynom, rozpuszczony brud zostaje usunięty - wypłukany.

Nie traćcie pieniędzy i czasu, na odświeżanie mebli domowych "własnymi" sposobami, bo jak to mówią „tyle zysku co w pysku”.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page